Konserve Patlıcan Biber Kızartma Tarifi

Nurselin Mutfağı'nın tarifi Konserve Patlıcan Biber Kızartma nasıl yapılır ? Konserve Patlıcan Biber Kızartma malzemeleri nelerdir ? Konserve Patlıcan Biber Kızartma Tarifi ile alakalı yorumları aşağıdaki form aracılığı ile yapabilirsiniz. Öneri istek ve şikayetlerinizi bize iletebilirsiniz.

Konserve Patlıcan Biber Kızartma Tarifi

Konserve Patlıcan Biber Kızartma Tarifi’nin Malzemeleri

  • 2 kilo patlıcan
  • 2 kilo ufak köy biberi
  • 2 kilo domates
  • 2 çorba kaşığı tuz
  • 4-5 adet sarımsak

 

Konserve Patlıcan Biber Kızartma Tarifi'nin Hazırlanışı


  1. Patlıcanları iri iri küp şeklinde doğrayıp tuzlu suda en az yarım saat bekletelim. Sonra patlıcanların suyunu sıkıp kurulayalım, bol yağda kızartalım. Kızaran patlıcanları süzgece alıp fazla yağını süzdürelim.
  2. Biberleri yıkayıp kurulayalım. Sap kısımlarını kesip kızartalım.Domatesleri rendeleyelim içine 4-5 adet sarımsak doğrayıp suyunu çekene kadar pişirelim. Tuzunu ilave edelim. Kızarmış patlıcanları, biberleri domatesin içine ekleyip karıştıralım ve sıcakken kavanozlara dolduralım.
  3. Kaynatılmış temiz kuru kavanoz kapağı ile kavanozları iyice kapatıp ters çevirip ışık görmeyen serin bir yerde Konserve Patlıcan Biber Kızartmayı saklayalım.
  4. Kavanozu açtığımız zaman buzdolabında saklayıp 1-2 gün içerisinde Konserve Patlıcan Biber Kızartmayı bitirelim. Afiyet olsun.

Yemek Tarifleri
Konserve Patlıcan Biber Kızartma Tarifi'nin Detayları
Hazırlanma zamanı
40 Dk
Pişirme süresi
40-50 Dk
Zorluk
Kolay
Yemek Öğünü
Ara Öğün
Gönderen
Yayınlama Tarihi
Konserve Patlıcan Biber Kızartma Tarifine Ait Benzer Tarifler

Konserve Patlıcan Biber Kızartma Tarifi Hakkında Yorum Yapılmamış.

Yorum bırakmak için. Üye Girişi