Çikolata Soslu Dondurma Kızartması Tarifi

Nazan'nın tarifi Çikolata Soslu Dondurma Kızartması nasıl yapılır ? Çikolata Soslu Dondurma Kızartması malzemeleri nelerdir ? Çikolata Soslu Dondurma Kızartması Tarifi ile alakalı yorumları aşağıdaki form aracılığı ile yapabilirsiniz. Öneri istek ve şikayetlerinizi bize iletebilirsiniz.

Çikolata Soslu Dondurma Kızartması Tarifi

Çikolata Soslu Dondurma Kızartması Tarifi’nin Malzemeleri

1 litrelik maraş dondurması

2 su bardağı kadar mısır gevreği

2-3 yumurta akı

Kırılmış fındık

Kızartmak için

Sıvı yağ

Üzeri için

çikolata sosu

Çikolata Soslu Dondurma Kızartması Tarifi'nin Hazırlanışı


  1. Kaymaklı maraş dondurmasını buzluktan çıkartıp cevizden büyük toplar hazırlayalım ve elinizle yuvarlayıp folyoya sarıp sertleşmesi için derin dondurucuda 1 saat bekletelim.
  2. yumurta akını çırpalım. Mısır gevreğini ve fındığı mutfak robotunda iyice çekelim. Dondurma toplarını önce çırpılmış yumurtaya ardından mısır gevrekli karışıma bulayalım. Derin dondurucuda 1 saat bekletelim.
  3. dondurma toplarını buz buzluktan çıkartıp tekrar önce yumurtaya ardından kalan mısır gevrekli harca bulayıp 1 saat tekrar derin dondurucuya atalı ve bol kızgın yağda kızartalım.
  4. Çikolata sosu üzerine yazdığı hazırlayıp dondurma toplarını servis tabağına alalım. sosu üzerine gezdirelim isteğe göre muz ile servis edelim. Çikolata Soslu Dondurma Kızartması servise hazır.
  5. Afiyet olsun.

Yemek Tarifleri
Çikolata Soslu Dondurma Kızartması Tarifi'nin Detayları
Zorluk
Orta
Yemek Öğünü
Ara Öğün
Gönderen
Yayınlama Tarihi
Çikolata Soslu Dondurma Kızartması Tarifine Ait Benzer Tarifler

Çikolata Soslu Dondurma Kızartması Tarifi Hakkında Yorum Yapılmamış.

Yorum bırakmak için. Üye Girişi