Balkabaklı Pasta Tarifi

Nurselin Mutfağı'nın tarifi Balkabaklı Pasta nasıl yapılır ? Balkabaklı Pasta malzemeleri nelerdir ? Balkabaklı Pasta Tarifi ile alakalı yorumları aşağıdaki form aracılığı ile yapabilirsiniz. Öneri istek ve şikayetlerinizi bize iletebilirsiniz.

Balkabaklı Pasta Tarifi

Balkabaklı Pasta Tarifi’nin Malzemeleri

1 kilogram Balkabak
1 su bardağı şeker
1 paket petibör bisküvi
ceviz
fıstık
1 su bardağı süt
1 poşet kremşanti

Balkabaklı Pasta Tarifi'nin Hazırlanışı


  1. Kabakların kabuklarını soyup küp küp doğrayalım. 1 su bardağı şekerle birlikte yumuşayıncaya kadar kabakları pişirelim. Püre haline getirip soğumaya bırakalım. (Süslemek için 1 çorba kaşığı kadar ayıralım) Daha sonra içerisine 1 paket petibör bisküvi ufalayıp karıştıralım. İstenirse içine dövülmüş ceviz de ilave edelim. Kalpli kelepçeli kalıbın içerisine balkabaklı bisküvili karışımı dökelim. Sütle hazırladığımız krem şantinin yarısını balkabaklı karışımın üzerine dökelim.
  2. Kalan krem şantiyi sıkma torbasına koyup pasta kenarlarını süsleyelim. Kabak püresinden ayırdığımız bir kaşık püreyi tam ortaya kalp şeklince koyalım. Etrafını ceviz ve antep fıstıklarıyla kalpli süslemeler yapalım. Bir iki saat dolapta dinlendirdikten sonra kalıbı çıkaralım. Balkabaklı pastanın kenarlarına ceviz serperek sunum tabağına alalım.

Yemek Tarifleri
Balkabaklı Pasta Tarifi'nin Detayları
Zorluk
Kolay
Yemek Öğünü
Çay Saati
Gönderen
Yayınlama Tarihi
Balkabaklı Pasta Tarifine Ait Benzer Tarifler

Balkabaklı Pasta Tarifi Hakkında Yorum Yapılmamış.

Yorum bırakmak için. Üye Girişi