Alt Üst Kayısılı Kek Tarifi

Nazan'nın tarifi Alt Üst Kayısılı Kek nasıl yapılır ? Alt Üst Kayısılı Kek malzemeleri nelerdir ? Alt Üst Kayısılı Kek Tarifi ile alakalı yorumları aşağıdaki form aracılığı ile yapabilirsiniz. Öneri istek ve şikayetlerinizi bize iletebilirsiniz.

Alt Üst Kayısılı Kek Tarifi

Alt Üst Kayısılı Kek Tarifi’nin Malzemeleri

Şerbeti için

3/4 bardak şeker
1/4 bardak su
2 kaşık tereyağ
Yarım kg kayısı

Kek için
4 yumurta
2/3 bardak şeker
1 bardak un
Yarım paket kabartma tozu
100 gram eritilmiş tereyağ
vanilya 

 

Alt Üst Kayısılı Kek Tarifi'nin Hazırlanışı


  1. Alt Üst Kayısılı Kek için bir tencereye Şeker ve suyu alıp kısık ateşte renginin dönmesini bekleyelim. Kenardan renk dönmeye başladığında hafif kabı sallayarak karıştıralım. Rengini alınca tere yağını koyup,İlk anda köpürüp kabaracaktır,1-2 dakika bekleyip, ocaktan alalım.
  2. Fırın kabına yağı kağıt serip, şerbeti üzerine dökelim. üzerine 2 ye bölünüp çekirdekleri çıkartılmış kayısıları iç kısımları kabın altına bakacak şekilde yerleştirelim.
  3. Kekin hamuru için bir kaba şeker ve yumurtayı alıp 5 dakika çırpalım. Üzerine diğer malzemelerini ekleyip bir 5 dakika daha çırpıp, Kayısıların üzerine dökelim.
  4. Önceden ısıtılmış 170 derece fırında pişirelim. Pişen kekin ilk sıcağı çıkınca ters çevirip, Kaptan çıkartalım. Alt Üst Kayısılı Kek servise hazır.

Yemek Tarifleri
Alt Üst Kayısılı Kek Tarifi'nin Detayları
Zorluk
Orta
Yemek Öğünü
Çay Saati
Gönderen
Yayınlama Tarihi
Alt Üst Kayısılı Kek Tarifine Ait Benzer Tarifler

Alt Üst Kayısılı Kek Tarifi Hakkında Yorum Yapılmamış.

Yorum bırakmak için. Üye Girişi